Huntington Expandable Bridge, Shelf & Backpanel
Design a focal point around your television and tie the look together with this Expandable Bridge, Shelf and Back panel. The Huntington collection’s signature Antique Vintage Pecan is hand-applied in a multi-step finish resulting in rich depth and character. Adjustable wood shelves and three-way touch lighting make it even more attractive.
Product Details
| Hand-applied wood stain Multi-step finish | Yes |
|---|---|
| Can lighting with 3-way touch dimmer on hinge | Yes |
| Quarter back panel for bridge and shelf | Yes |
| Each piece of Parker House Furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 20 × 81 × 5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Vintage Pecan |
| Style | Traditional |
| Collection | Huntington |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Huntington 48″ Expandable Console (48-72″)
Huntington 2pc Library Desk
Huntington 2 Drawer Lateral File
Huntington Outside Corner Bookcase
Huntington 21″ Open Top Bookcase
Huntington Double Pedestal Executive Desk
Huntington Library Desk
Huntington Writing Desk
Huntington 32″ Open Top Bookcase
Huntington 32″ Glass Door Cabinet
Arcadia Desk
Korey Desk
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 31 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Coastal |
| Collection | Korey |
| Features | Storage |
Foundations Desk
Rory Desk
Polk Desk
Axiom Desk
| Dimensions | 24 × 64 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Linear Grey and Brushed Silver |
| Style | Transitional (Glam/Modern Glam) |
| Collection | Axiom |
| Features | Storage |
Modulum Desk
Americana Modern – Denim 60″ Writing Desk
Tribeca Desk
Everly Desk
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 52 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Everly |
| Features | Storage |
Brea Desk
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.