Huntington 32″ Open Top Bookcase
Design a stunning focal point with the Huntington library wall and this 32-inch Open Top Bookcase. Ideal for displaying books, accessories and favorite treasures, it features open display shelves and a closed storage compartment. A rich Antique Vintage Pecan finish highlights its fluted columns and carved detailing.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Hand-applied wood stain Multi-step finish | Yes |
|---|---|
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
| Can lighting with 3-way touch dimmer button | Yes |
| Wood Door(s) | Yes |
| Fixed shelf storage opening(s) | Yes |
| Adjustable wood shelves for design flexibility | Yes |
| Each piece of Parker House Furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 17.75 × 32 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Vintage Pecan |
| Style | Traditional |
| Collection | Huntington |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Huntington 32″ Glass Door Cabinet
Huntington Library Desk
Huntington Outside Corner Bookcase
Huntington 21″ Open Top Bookcase
Huntington Expandable Bridge, Shelf & Backpanel
Huntington Double Pedestal Executive Desk
Huntington 2 Drawer Lateral File
Huntington 48″ Expandable Console (48-72″)
Huntington Writing Desk
Huntington 2pc Library Desk
Piper Etagere
Ashton Etagere
Thomas Etagere
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 16 × 87 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Thomas |
| Features | Storage |
Sawyer 36″bookshelf
Sterling Bookcase
Alden Etagere
Providence 4 Shelf Rafia Etagere
Evermore 5 Shelf Turquoise Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.