Bryson Accent Chair
Description
Description
The perfect place to sit and relax. The Bryson chair with its tufting, nailhead trim, wood legs and neutral colorways brings a quiet sophistication to any room.
Additional information
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 33 × 39 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Bryson Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Bryson |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bryson Accent Chair
Bryson Swivel Accent Chair
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oat |
| Style | Transitional |
| Collection | Bryson |
| Features | Swivel |
Bryson Swivel Accent Chair
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Ash |
| Style | Transitional |
| Collection | Bryson |
| Features | Swivel |
Bryson Accent Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Michael Alan Showroom
Karma Accent Chair
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 34 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Slate |
| Style | Industrial |
| Collection | Karma |
| Features | Leather |
Chelsea Accent Chair
Artemis Chair
| Dimensions | 38 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Daisy Swivel Glider Chair
Blake MX Accent Chair
| Dimensions | 38 × 34 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Kelida Swivel Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 29.5 × 37.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.