Chico Accent Chair
Sink into luxurious comfort with the Chico Accent Chair by Crestview Collection. The natural mango wood frame boasts a beautifully stained light brown finish, highlighting its striking texture and tonal depth. The curved silhouette adds a touch of organic
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Color | Natural |
|---|---|
| Material | Fabric & Linen & Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Transitional |
| Upc Number | 883581219432 |
| Weight | 29.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 28 × 37 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | White |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Bella Swivel Chair
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Leather, Swivel, Upholstered |
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Barolo – Snow Swivel Club Chair
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Daisy Swivel Glider Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.