Landon Swivel Chair
Description
Description
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Fabric Cover | Smokey Flax |
|---|---|
| Wood Finish | Dark Grain Mocha |
| Wood Material | SOLID OAK FRAME |
| Product Dimensions | 31.5W 30.5D 27H |
| Product Weight (lbs) | 78.000000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.5 × 31.5 × 27 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Smokey Flax |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Landon |
| Features | Swivel |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Daisy Swivel Glider Chair
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Michael Alan Showroom
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Michael Alan Showroom
Barolo – Snow Swivel Club Chair
Michael Alan Showroom
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.