Lola Swivel Chair
“With its compact barrel shape and sand-toned boucle-style upholstery, the Lola Swivel Chair adds a refined, modern touch to any space. Designed for comfort and movement, its rounded silhouette and plush seat make it the perfect perch, stylish, soft, and effortlessly inviting.”
Features
| Swivel | Yes |
|---|
| Dimensions | 33.25 × 33.5 × 28.25 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lola |
| Features | Swivel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Daisy Swivel Glider Chair
Bre Swivel Glider
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.