Lulu Swivel Accent Chair
Description
Description
The Lulu Swivel Chair blends mid-century and contemporary design with a fun, youthful look and soft upholstery. Built to last and perfect for any modern living space.
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 28.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Purple |
| Detail Color | Lilac |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Lulu |
| Features | Swivel |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lulu Swivel Accent Chair
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 28.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Teal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lulu |
| Features | Swivel |
Lulu Swivel Accent Chair
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 28.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gold |
| Detail Color | Lulu Gold |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Lulu |
| Features | Swivel |
Lulu Swivel Accent Chair
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 28.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Taupe |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Lulu |
| Features | Swivel |
Michael Alan Showroom
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Karma Accent Chair
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 34 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Slate |
| Style | Industrial |
| Collection | Karma |
| Features | Leather |
Bella Swivel Chair
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Leather, Swivel, Upholstered |
Michael Alan Showroom
Kelida Swivel Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 29.5 × 37.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Bre Swivel Glider
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.