Maguire Genuine Leather Sled Accent Chair
Our Maguire chair boasts a unique and modern profile that is sure to make a statement.. The combination of materials creates a sleek and sophisticated look that is both stylish and comfortable. The leather upholstery provides a soft and luxurious feel, while the sturdy iron frame adds durability and support. This chair is perfect for relaxing, reading, or just enjoying a quiet moment. The Maguire chair is a beautiful and functional addition to any home, adding an element of high-style design to your living space.
Features
| Leather | Yes |
|---|
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 23.5 × 33.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Saddle |
| Style | Industrial |
| Collection | Maguire Genuine |
| Features | Leather |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Maguire Genuine Leather Sled Accent Chair
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 23.5 × 33.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Sienna |
| Style | Industrial |
| Collection | Maguire Genuine |
| Features | Leather |
Bella Swivel Chair
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Leather, Swivel, Upholstered |
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
CZ-388 Massage Chair
| Dimensions | 35 × 47.3 in |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Karma Accent Chair
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 34 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Slate |
| Style | Industrial |
| Collection | Karma |
| Features | Leather |
Daisy Swivel Glider Chair
Chelsea Accent Chair
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.