Weekender Coastal Living Home Collection Key Largo Lounge Chair
Description
Description
An intricate fishbone weave encases the unique silhouette of the Key Largo Lounge Chair and its plush white cushions bring the finishing touch for this relaxing piece.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Fishbone Weave Rattan | Yes |
|---|---|
| Fabric: Nomad Snow | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 35 × 34 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fishbone Weave Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
U330835
Category: Chairs
Tags: Chairs, Cream, Fabric, Fishbone Weave Rattan, Universal Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Longboat Dining Chair
| Dimensions | 23 × 22 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed King
| Dimensions | 88 × 84 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Accent Table
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Captiva Credenza
| Dimensions | 18 × 85 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Power |
Weekender Coastal Living Home Collection Saugatuck Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Chest
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts End Table
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Sullivan Arm Chair
Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
| Dimensions | 18 × 36 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blue Seagrass |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Queen
Ameretta Stationary Chair
| Dimensions | 20.5 × 27 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Bre Swivel Glider
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Michael Alan Showroom
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Bella Swivel Chair
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Leather, Swivel, Upholstered |
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.