Pandora Double Reclining Loveseat
Create your home’s perfect playlist with this gorgeous introduction. The Pandora has sleek styling that rocks! Pandora combines transitional bustle backs with updated French seaming and over sized stitching into a mix that is sure to jam in any room setting. Pad-over-chaise seating also draws from the French-seam shaping which brings unique style to the Pandora.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
Product Details
| Product Dimensions | 41″H x 68″W x 39″D |
|---|
| Dimensions | 39 × 68 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Pandora Double Reclining Sofa
| Dimensions | 39 × 92 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Double Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 39 × 81 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Power Headrest Loveseat
| Dimensions | 39 × 68 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Double Reclining Power Headrest Loveseat with Console
| Dimensions | 39 × 81 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Power Headrest Sofa
| Dimensions | 39 × 92 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Dawkins Leather Loveseat
| Dimensions | 41.75 × 68.25 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Germain Fabric Loveseat
| Dimensions | 41 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Apollo Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48757
| Weight | 200.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 62.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Apollo |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Addison Fabric Loveseat
| Dimensions | 39.5 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Foster Leather Loveseat Without Nails
| Dimensions | 44 × 72 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Polaris Bizmark Gray Power Reclining Loveseat
| Weight | 211.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 63 × 41 in |
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Foster Leather Loveseat
| Dimensions | 44 × 72 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Tarleton Fabric Loveseat
| Dimensions | 44 × 69.5 × 39.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Cagney Double Reclining Power Headrest Loveseat with Console
| Dimensions | 40 × 78 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cagney |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Germain Fabric Loveseat Without Pillows
| Dimensions | 41 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Henry Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Marcourt Fabric Banquette
| Dimensions | 34 × 73 × 50.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Portobello |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.