Pandora Double Reclining Sofa
Create your home’s perfect playlist with this gorgeous introduction. The Pandora has sleek styling that rocks! Pandora combines transitional bustle backs with updated French seaming and over sized stitching into a mix that is sure to jam in any room setting. Pad-over-chaise seating also draws from the French-seam shaping which brings unique style to the Pandora.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
Product Details
| Product Dimensions | 41″H x 92″W x 39″D |
|---|
| Dimensions | 39 × 92 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Pandora Double Reclining Power Headrest Loveseat with Console
| Dimensions | 39 × 81 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Double Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 39 × 81 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 39 × 68 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Power Headrest Sofa
| Dimensions | 39 × 92 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Pandora Power Headrest Loveseat
| Dimensions | 39 × 68 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Pandora |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Cagney Double Reclining Power Headrest Sofa
| Dimensions | 40 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cagney |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Austin Chestnut Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Dimensions | 41 × 85 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Ellison Sofa
Pike Sofa
Clyde Sofa
Georgia Wooden Frame & Base, Sofa
| Weight | 178 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89.5 × 39 × 36.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Getaway |
| Collection | Georgia |
| Features | Fabric |
Milo Sofa
Polaris – Kahlua Power Sofa
Bentley Sofa
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.