Fandango Power Headrest Single Seat LAF Recliner
Water-fall back, Charles of London inspired arm and a padded chaise capture the comfort that is “Fandango”. The crisp tailoring and clean transitional styling wrap livable comfort into sophisticated styling that makes the Fandango a perfect fit for all homescapes.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
Product Details
| Product Dimensions | 41″H x 32″W x 43″D |
|---|
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Fandango Armless Recliner
| Dimensions | 43 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Armless Recliner
| Dimensions | 43 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Loveseat with Pillows
| Dimensions | 43 × 63 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Loveseat with Console
| Dimensions | 43 × 76 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 43 × 76 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Loveseat
| Dimensions | 43 × 63 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Single Seat RAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Single Seat RAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Sofa
| Dimensions | 43 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Loveseat with Pillows
| Dimensions | 43 × 63 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Armless Chair
| Dimensions | 43 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Single Seat LAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Kelsey Fabric Sectional
| Dimensions | 104.5 × 134.5 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Portobello |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Whitman – Verona Azure Powered By Freemotion 6pc Modular Power Reclining Sectional With Power Adjustable Headrests
Escape – Mirage Mist 4pc Modular Sectional
Spartacus Black 6 Piece Sectional
| Dimensions | 120 × 133 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Black |
| Features | Cupholder, Leather, Reclining |
| Style | Transitional |
Spartacus Oyster 6 Piece Sectional
| Dimensions | 120 × 133 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Beige |
| Features | Cupholder, Leather, Reclining |
| Style | Transitional |
Whitman – Verona Coffee Powered By Freemotion 6pc Modular Power Reclining Sectional With Power Adjustable Headrests
Perimeter – Magic Denim 5pc Modular Power Reclining Sectional
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Modesto – Buttercream 6pc Modular Power Reclining Sectional with Power Adjustable Headrests
| Dimensions | 125 × 132 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Features | Cupholders, Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Stellar – Bloke Cotton 6pc Modular Power Reclining Sectional With Power Adjustable Headrests
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.