Fandango Wedge with Connectors
Water-fall back, Charles of London inspired arm and a padded chaise capture the comfort that is “Fandango”. The crisp tailoring and clean transitional styling wrap livable comfort into sophisticated styling that makes the Fandango a perfect fit for all homescapes.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
Product Details
| Product Dimensions | 41″H x 72″W x 43″D |
|---|
| Dimensions | 43 × 72 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Fandango Power Headrest Sofa with Pillows
| Dimensions | 43 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Sofa
| Dimensions | 43 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Sofa
| Dimensions | 43 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Loveseat with Console
| Dimensions | 43 × 76 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Sofa with Pillows
| Dimensions | 43 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Armless Recliner
| Dimensions | 43 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Armless Chair
| Dimensions | 43 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Single Seat LAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Power Headrest Loveseat
| Dimensions | 43 × 63 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Double Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 43 × 76 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Single Seat LAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Fandango Single Seat RAF Recliner
| Dimensions | 43 × 32 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Fandango |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Avanni Outdoor Sectional
| Dimensions | 138 × 157 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Modesto – Buttercream 6pc Modular Power Reclining Sectional with Power Adjustable Headrests
| Dimensions | 125 × 132 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Features | Cupholders, Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Paxton Sectional
Colossus Leather Power Sectional
| Dimensions | 99 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Whitman – Verona Coffee Powered By Freemotion 6pc Modular Power Reclining Sectional With Power Adjustable Headrests
Canterbury – Pewter 6pc Zero Gravity Modular Power Reclining Sectional
| Dimensions | 110.5 × 128 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Leather, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Whitman – Verona Linen Powered By Freemotion 6pc Modular Power Reclining Sectional With Adjustable Headrests
Seyler 3-Piece Sectional
| Weight | 383 lbs |
|---|---|
| Color | Brown, Sand |
| Style | Contemporary |
| Series Features | New balanced sectional with corded welt detail and subtle, rounded arm. Heavyweight, soft polyester with luster and movement in the patter. Featuring a mixture of heavyweight global style pillows in warm earth tones, complimented by a caramel faux leather lumbar pillow. Loose, reversible backs and plush cushions and non-skid legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Noah Sectional
| Dimensions | ---- in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.