Richland – Bristol Grey Power Sofa With Power Headrests
With its clean lines and transitional styling, the Richland Power Sofa delivers a chic look and unbeatable functionality. The Richland Sofa features power headrests, smooth power reclining, USB/USB-C charging in the easy-to-use switches, and beautiful quilted tufting across the body of the seats.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
Product Details
| Power recline with home button memory | Yes |
|---|---|
| Power headrests | Yes |
| Chaise footrests | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion® bracket and battery | Yes |
| Dimensions | 37.5 × 90 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bristol Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Richland |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Richland – Bristol Grey Power Recliner With Power Headrest
Richland – Bristol Grey Power Console Loveseat With Power Headrests
Stationary Solutions 201 Sofa
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Polaris – Kahlua Power Sofa
Clyde Sofa
Apollo Power Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – X44757
| Weight | 238.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 85.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Apollo |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Power Solutions – 509-bc
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Leather, Power, Recline |
Ellison Sofa
Sofia Sofa
Bentley Sofa
Lewis Sofa
Lavenhorne Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 232 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 43 × 87 in |
| Color | Grey, Pebble |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.