Flow Performance® Travel Pillow
Surrounded in our breathable Air-X technology, the Flow Travel Pillow is your perfect travel companion. From the t-shirt like cover to the mesh air vents, this travel pillow ensures you stay cool on the go. The black travel case and adjustable strap make it easy to take anywhere. Both the travel case and pillow cover are machine washable to ensure it’s clean and ready for your next adventure.
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 5 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Collection | Flow |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Flow Cuddle Curve Performance® Pillow – 3.0
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 7 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Collection | Flow |
| Features | Cuddle Curve |
Flow Cuddle Curve Performance® Pillow – 2.0
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 6.5 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Collection | Flow |
| Features | Cuddle Curve |
Flow Cuddle Curve Performance® Pillow – 1.0
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.75 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Collection | Flow |
| Features | Cuddle Curve |
Flow Cuddle Curve Performance® Pillow – 0.0
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.5 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Collection | Flow |
| Features | Cuddle Curve |
Level Performance® Pillow – 2.0
| Weight | 6.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.75 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | White/Mint |
| Collection | Level Performance® |
| Features | Fabric |
Level Performance® Pillow – 1.0
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.25 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | White/Mint |
| Collection | Level Performance® |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.