Corsica Outdoor Cocktail Table
A round top with a smooth surface is perfectly poised over a rounded base on the Corsica outdoor cocktail table. With heavily textured sides, the table showcases balance and harmony in its natural stonecast design.
Product Details
| Cubes | 12.41 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C4013O |
| Furniturecoverinlightgrey | C4013BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 79.0 |
| Total Shipping Weight | 79.0 |
| Website Material | Stonecast |
| Adjustable glides | Yes |
| Crafted from natural stonecast with a linear texture | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Smooth top surface | Yes |
| Depth | 32.00 in (81.28 cm) |
| Height | 13.00 in (33.02 cm) |
| Overall Product Height | 13.00 |
| Overall Product Width | 32.00 |
| Width | 32.00 in (81.28 cm) |
| Qty On Hand | 16 |
| Dimensions | 32 × 32 × 13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Del Mar Outdoor Dining Table
Leilani Outdoor Swivel Chair
Trouville Outdoor Dining Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Captiva Outdoor Ottoman
| Dimensions | 28 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Graphite |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Wailea Outdoor Left Arm Chair
| Dimensions | 34.5 × 34.5 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Trapani Outdoor Side Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Millim Outdoor Accent Table
Fresco Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Mara Outdoor Chair
| Dimensions | 36 × 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flint Grey |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Solana Outdoor Left Arm Loveseat Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Rochelle Outdoor Console Table Top
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Organic Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Storage |
Rochelle Outdoor Side Table
Bellino Chat Table
| Dimensions | 42 × 42 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Grey |
| Features | Concrete, Customizable |
| Style | Modern |
Provence Coffee Table
Coastal Living Outdoor Geneva Round Cocktail Table
Redondo Coffee Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 33 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Industrial, Modern |
Vegas End Table
Bari Coffee Table
| Dimensions | 32 × 60 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Transitional |
Provence Bistro Table
Montecito End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!



Reviews
There are no reviews yet.