Fresco Outdoor Side Table
A boldly shaped column supports a freeform top on the Fresco accent table. The modern organic style has rounded edges and curves that offer an unstructured design. The outdoor design is crafted of glass-reinforced concrete with a plaster texture in Chalky White.
Product Details
| Cubes | 9.57 |
|---|---|
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shipping Weight | 99.2 |
| Total Shipping Weight | 99.2 |
| Website Material | Concrete |
| Glass-reinforced concrete with plaster texture in Chalky White finish | Yes |
| Irregularly shaped top and base | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Qty On Hand | 29 |
| Depth | 18.50 in (46.99 cm) |
| Height | 20.00 in (50.8 cm) |
| Overall Product Height | 20.00 |
| Overall Product Width | 24.00 |
| Width | 24.00 in (60.96 cm) |
| Dimensions | 18.5 × 24 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Exuma Outdoor Chair Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Solana Outdoor Sectional
| Dimensions | 105.5 × 135 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Cedar Key Outdoor Dining Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Trouville Outdoor Dining Table
Caicos Outdoor Swivel Chair
Monterey Outdoor Chair 1/2 Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Montaigne Outdoor Chair 1/2 Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Wailea Outdoor Left Arm Chair
| Dimensions | 34.5 × 34.5 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Pismo Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Neptune Outdoor Side Table
Monterey Outdoor Right Arm Sofa Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Symi Outdoor Daybed Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Montecito End Table
Provence Pub Table
Bellino Chat Table
| Dimensions | 42 × 42 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Grey |
| Features | Concrete, Customizable |
| Style | Modern |
Bari Coffee Table
| Dimensions | 32 × 60 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Transitional |
Naples Pub Table
Redondo Coffee Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 33 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Industrial, Modern |
Coronado End Table
Trevi XL 70×32″ Rectangular Fire Pit
| Dimensions | 32 × 70 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Ebel Incorporated |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Metal |
| Style | Rustic |
Vegas End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!




Reviews
There are no reviews yet.