Alma Indoor-outdoor Side Table
Description
Description
Designed for outdoor living, the Alma side table is crafted from glass-reinforced concrete in a stylish limestone finish, with durability and weather resistance in mind.
Additional information
Additional information
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Alma |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Amara Accent Table
Zara Accent Table
High-low Scatter Table
Darsa Side Table
Foundations Side Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Wren Accent Table
Alpine Accent Table
Calavaras Side Table
Michael Alan Showroom
Maxwell Accent Table
Michael Alan Showroom
Balam Chairside Table
Aeirith Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.