Aura Side Table
With the cool look of exquisitely sculpted ice, the Aura accent table showcases an acrylic top that is intricately carved with grooves and folds. A stainless steel frame reflects the pattern in high gloss style, including a full view of the pattern on a stainless shelf.
Product Details
| Cubes | 13.97 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 22.09 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 86.8 |
| Total Shipping Weight | 86.8 |
| Website Material | Acrylic and Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Polished Stainless Steel legs | Yes |
| Winner of an ISFD Pinnacle Award for product design. | Yes |
| Polished Stainless Steel base shelf | Yes |
| Patterned acrylic top, with smooth surface and pattern on underside | Yes |
| Pattern reflects off stainless steel base shelf | Yes |
| Depth | 22.09 in (56.11 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 42 |
| Width | 22.09 in (56.11 cm) |
| Dimensions | 22.09 × 22.09 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kendo Accent Table
Puro Fabric Shelter Bed King
| Dimensions | 89.13 × 82 × 61.81 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Smoke – Upholstered Bed Program |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Calavaras Cocktail Table
Amara Fabric Sofa Without Pillows
| Dimensions | 40 × 98 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Moretti Fabric Right Arm Loveseat Without Pillows
Ascot Accent Table
Arctic Dining Table
Throw Pillow (22″ x 22″)
| Dimensions | 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Throw Pillow (18″ x 18″)
| Dimensions | 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Acora Nightstand
Thea Accent Table
Moro 1 Drawer Chairside Table
Silas Accent Table
Foundations Side Table
Cleo Accent Table
Perrine White Accent Table
Cloud Accent Table
Foundations Side Table
Milo Accent Table
Mezquite Chairside Table
Surrey Scatter Table
Alpine Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.