Borderline Accent Table
Formed from cast resin this accent table displays its depth and detail through recessed grooves along its sides, finished in plaster white. Such captivating depth gives the table the ability to refine almost any space.
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Borderline |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Calavaras Side Table
Mezquite Chairside Table
Eden Accent Table
Lanita Side Table
Milo Accent Table
Cleo Accent Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Maxwell Accent Table
Thea Accent Table
Wren Accent Table
Catalina Side Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.