Carpenter Brown Chairside Table
Instantly add inviting character to living spaces with the Carpenter chairside table. Sized perfectly for smaller spaces, this table still has plenty of room to hold your favorite book and cup of coffee. An open lower shelf offers an additional area for storage or to display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this chairside table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 2.583 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Carpenter Brown Rectangular Lift-Top Coffee Table with Casters
Carpenter Brown Chairside Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Rectangular Lift-Top Coffee Table with Casters
Carpenter Brown Sofa Table
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Square Coffee Table
Carpenter Brown Lamp Table
Carpenter Brown Sofa Table
Cleo Accent Table
Ellis Side Table
Amara Accent Table
Milo Accent Table
Cloud Accent Table
Darsa Side Table
Clyde Arm Table
Balam Chairside Table
Albion Side Table
Lanita Side Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.