Commerce & Market Jacobs Ladder Cocktail Table
The tribal vibe of the Jacob’s Ladder Cocktail Table will add a staccato touch to your interiors. The 34-inch-round silhouette has a concave shape with bone inlay on the top two sections and a plinth base. Crafted of Mango Solids, bone and iron, it has a natural dark wood finish with black and white bone inlay on the top two sections with a black top.
Product Details
| Carton Height | 23.00 |
|---|---|
| Carton Length | 37.00 |
| Carton Weight | 170.00 |
| Carton Width | 37.00 |
| Depth | 34.00 |
| Distressing | No |
| Height | 18.00 |
| Material Description | Mango Solids, Bone and Iron |
| Style | Casual |
| Width | 34.00 |
| Weight | 157 |
| Image Role Data | {“7228_80153_152_89_85073_45_room”:[“Room Image 1″],”7228_80153_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80153_89_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 18 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Moroccan Modern Credenza
Commerce & Market Jack O’bein Long Skinny Console
Entertainment Console 64in
Commerce and Market Izabela Upholstered Arm Chair
Commerce & Market Seaside Rectangle Dining Table with 1-22in Leaf
Commerce & Market Madison Round Dining Table
Commerce & Market Console Table
Commerce and Market Effie Writing Table
Commerce and Market Xaden Gathering Desk
Commerce & Market Side Table
Commerce & Market Secretariat Secretary
Commerce and Market Helena Spot Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Mercer Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Stowe Coffee Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Darsa Cocktail Table
Dakota Round Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.