Conrad T5865-50 Rect. Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 50″W x 28″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 71.12cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | lift top rises 9.25″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 26.25″ from the floor |
| Construction & Features | storage under the lift top |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 103.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 50 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stone Harbor Grey |
| Style | Modern |
| Collection | Conrad T5865 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5865-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Stone Harbor Grey
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Conrad T5865-65 Pie Shaped Lift Top Cocktail Table w/Casters
Conrad T5865-03 Rectangular End Table
Conrad T5865-73 Rectangular Sofa Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Balam Cocktail Table
Amner Coffee Table
Allan Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.