Laurel Creek Castered Leg Cocktail
The Laurel Creek Collection offers two unique styles, available in two elegant finishes: Natural and Espresso. This collection features a variety of pieces including a caster coffee table, a pedestal table, and a striking 78″ fireplace. Additionally, the end table and coffee table are designed with a classic leg table style, seamlessly blending functionality with timeless design.
| Weight | 96.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 50 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Transitional |
| Collection | Laurel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Laurel Creek Castered Block Cocktail
Laurel Creek Castered Leg End Table
Laurel Creek Castered Block Cocktail
Laurel Creek Block End Table
Laurel Creek Block End Table
Laurel Creek Castered Leg End Table
Laurel Creek Castered Leg Cocktail
Laurel Creek Fireplace 78″
Laurel Creek Fireplace 78″
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Brooklyn Cocktail Table
Darlington Cocktail Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Allan Round Coffee Table
Zurich Coffee Table
Dakota Round Coffee Table
Chicago Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.