Lyndale T5391-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 38″W x 38″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 96.52cm W x 96.52cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | lift top rises 9.25″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 27.25″ from the floor |
| Construction & Features | storage under the lift top |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 57.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Lyndale T5391 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5391-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Nutmeg
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lyndale T5391-05 Round End Table
Amner Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.