Commerce & Market Console Table
With two fixed shelves and a top made of wood crates in a dark finish, the retro Commerce & Market Console Table has a rustic industrial aesthetic. The carbon steel metal frame is in a graphite gray finish.
Product Details
| Carton Height | 34.75 |
|---|---|
| Carton Length | 16.75 |
| Carton Weight | 90.00 |
| Carton Width | 63.75 |
| Depth | 13.25 |
| Height | 32.25 |
| Material Description | Fruit Crate and Carbon Steel |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 120 lbs |
| Width | 60.00 |
| Weight | 68 |
| Image Role Data | {“7228_80013_89_690_2031_room”:[“Room Image 1″],”7228_80013_89_80050_00_821_5012_room”:[“Room Image 2″],”7228_80013_89_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80013_89_top”:[“Top Sil |
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 60 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Open Ended End Table
Living Room Commerce and Market Thrace Console Table
Commerce & Market Open Ended Cocktail Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Square Cocktail Table
Commerce & Market Seaside Chair ch
Commerce & Market Fine Lines Credenza
Commerce and Market Home Office Commerce & Market Bookcase
Commerce & Market Giovanni Entertainment Console
Commerce & Market Jack O’bein Cocktail Table
Commerce & Market Metal-Wood Console Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Geo Lines Console
Commerce & Market Madison Round Dining Table
Adrian Console Table
Acosta Console Table
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Oslo Console Table
Linea Console Table
Latola Solid Wood Console
Raiden Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Linea Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.