Commerce and Market Home Office Commerce & Market Bookcase
Symmetrical and stylish, the Commerce & Market Bookcase offers a serene silhouette for any space. This tactile piece is an eclectic blend of materials with a textured dark gray Carbon Steel metal frame and Blue Forest Stone shelves. Six fixed shelves.
| Weight | 245.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 40 × 76 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Arness Cocktail Table
Commerce & Market Open Ended Cocktail Table
Commerce & Market Round Cocktail Table
Commerce & Market Entwined Credenza
Commerce and Market Commerce & Market Boomerang Side Table
Commerce and Market Haven Spot Table
Commerce & Market Console
Commerce & Market Skyline Cocktail Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Tray Top Metal Console
Commerce and Market Pilea Entertainment Credenza
Commerce & Market Metropolitan Credenza
Commerce & Market Octagonal Cocktail Table
Thomas Etagere
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 16 × 87 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Thomas |
| Features | Storage |
Evermore 5 Shelf Turquoise Etagere
Brambleton Bookcase
Lennox Etagere
Eastline Etagere
Declan Etagere
Tatum Etagere
Richmond Etagere
Sterling Bookcase
Adrienne Bookcase
Alden Etagere
Ashton Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.