Commerce & Market Spot Table
A casual yet bold design, the Commerce & Market Spot Table is crafted of Mango Solids with a black natural finish. The convenient compact footprint has a round shape and 3 legs with a claw foot design.
Product Details
| Carton Height | 27.00 |
|---|---|
| Carton Length | 20.00 |
| Carton Weight | 33.00 |
| Carton Width | 20.00 |
| Depth | 17.00 |
| Distressing | No |
| Height | 24.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Width | 17.00 |
| Weight | 27 |
| Image Role Data | {“7228_50684_80_50692_85_50662_80_room”:[“Room Image 1″],”7228_50692_85_85061_80_room”:[“Room Image 2″],”SS461_5PC3_087_6123_80110_05_7228_50692_85_6700_50005_96_room”:[“Room Image 3”],”7228_ |
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Dimensions Credenza
Commerce & Market Carved Round Cocktail Table
Commerce & Market Jack O’bein Cocktail Table
Commerce & Market Jacobs Ladder Cocktail Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Rectangle Sofa Console
Commerce and Market Jachar Entertainment Credenza
Commerce & Market Console
Commerce and Market Haven Cocktail Table
Commerce and Market Gibbons Cocktail Bench
Commerce & Market Antares Cocktail Table
Commerce & Market Block Buster End Table
Commerce and Market Spindle Accent Table
Sundance Bed Bench
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Dayle Accent Table
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Arlyn Etagere
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Nidra Accent Table
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.