Living Room Commerce and Market Thrace Console Table
Make a statement in any interior with the Thrace Console Table, featuring a dramatic Greek key design on the sides and the top. Crafted of Mango Solid Wood with a tempered glass inlay on the top, the slim table is only 12 inches deep, making it versatile even for tight spaces. The medium wood finish is transparent to reveal a high degree of color and grain variances to create a one-of-a-kind silhouette.
Product Details
| Narrow, rectangle shapeGreek key design on sides and topTempered glass inlay on topFinish: Medium wood finish. Transparent finishes reveal a higher degree of color and grain variances, creating an irresistible one-of-a-kind silhouette. | Yes |
|---|---|
| Finish | Medium wood finish. Transparent finishes reveal a higher degree of color and grain variances, creating an irresistible one-of-a-kind silhouette. |
| Country Of Manufacturer | IND |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 60 × 30 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Linear Perspective Credenza
Commerce & Market Brandon Cocktail Table
Casual Dining Commerce and Market Madison Round Dining Table Top
Commerce and Market Haven Spot Table
Commerce & Market Seaside Chair ch
Commerce & Market Round Robin Accent Table
Commerce and Market Xaden Gathering Desk
Commerce & Market Jacobs Ladder Cocktail Table
Commerce & Market Delta Console Table
Commerce & Market Dimensions Credenza
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Lancaster Hall Chest
Commerce & Market Layers Credenza
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Gavin Console
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Adrian Console Table
Deen Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Harmony Console Table
Linea Console Table
Latola Solid Wood Console
Raiden Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
7781 Blackburn Console
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.