Burgess T5701-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 64″W x 17″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 162.56cm W x 43.18cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 fixed wood shelves |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 100.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 64 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Calico Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Burgess T5701 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Burgess T5701-42 Rectangular Shelf Cocktail Table w/Casters
Burgess T5701-03 Rectangular End Table
Tiffany Sofa Table 94
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Bernabe Metal Base Sofa Table
Teak 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 28.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 16 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Teak |
| Features | Storage |
Dark Mita 2 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 110.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 16.5 × 30.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dark Mita |
| Features | Storage |
Olivia 2 Drawer, Sofa Table
American Life Amani Living Room Amani Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Tiffany 1 Shelf, Sofa Table
Alban 1 Drawer, Sofa Table
Sahara Sofa Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.