Darsa Console Table
The Darsa console table finds a stylish definition in sleek lines and bold shapes. Two side panels are formed with wider profiles, balanced by a thinner panel on the front and one on the back for a unique asymmetrical design. Wire-brushed oak offers texture.
Product Details
| Cubes | 33.45 |
|---|---|
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 72 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Console Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 147.4 |
| Total Shipping Weight | 147.4 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Anti-tip kit | Yes |
| Top and bottom shelves supported by four asymmetrical posts | Yes |
| Oak solids and veneers in Atacama finish | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Qty On Hand | 47 |
| Depth | 16 in (40.64 cm) |
| Height | 30 in (76.2 cm) |
| Width | 72 in (182.88 cm) |
| Dimensions | 16 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Gabi Fabric Chair Without Pillows
| Dimensions | 40.5 × 39.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Portobello |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Nico Fabric Swivel Chair
Candace Fabric Swivel Chair
Mily Fabric Cocktail Ottoman
| Dimensions | 35.5 × 51.5 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Elle Fabric Swivel Chair
Cordova Side Table
Noel Fabric Chair Without Pillows
| Dimensions | 39 × 40 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Pincio Side Table
Tori Fabric Sofa
| Dimensions | 39.5 × 99.25 × 33.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Kinsley Cocktail Table
Avondale Cocktail Table
Rowan Fabric Chair
| Dimensions | 36 × 36.5 × 27.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Jackson Console Table
Acosta Console Table
Catalina Console Table
4 Door Console IFD5721CNS
Deen Console Table
Harmony Console Table
Equinox Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Gavin Console
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.