Commerce & Market Pyramid Side Table
With a folk-art style and natural simplicity, the Commerce & Market Pyramid Side Table is crafted of solid Mango Wood in a natural dark, transparent finish to highlight color and grain variation. One fixed shelf.
Product Details
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 22.50 |
| Carton Weight | 39.00 |
| Carton Width | 22.50 |
| Depth | 20.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 20.00 |
| Weight | 30 |
| Image Role Data | {“7228_50011_89_CC436_096_room”:[“Room Image 1″],”7228_80020_95_50011_89_CC436_096_825_5012_room”:[“Room Image 2″],”4115_7228_50011_89_room”:[“Room Image 3″],”7228_50011_89_silo”:[“Silo Image |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Commerce & Market Trellis Entertainment Credenza
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Lancaster Hall Chest
Commerce & Market Open Ended Cocktail Table
Commerce & Market Metal-Wood Console Table
Living Room Commerce and Market Inside Track Console Table
Commerce and Market Living Room Commerce & Market Kiara Rectangle Sofa Console
Commerce and Market Helena Spot Table
Commerce and Market Spindle Accent Table
Commerce & Market Arness Cocktail Table
Commerce & Market Safari Credenza
Commerce and Market Pilea Entertainment Credenza
Commerce & Market Writing Desk
Oxford Two Door Cabinet
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nidra Accent Table
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Laguna Accent Table
Jackson Pedestals
Sundance Bed Bench
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.