Sawyer T4570-03 Rectangular End Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 26″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 66.04cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/ flat edge |
| Construction & Features | wooden block stretcher |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smoked Iron, Toasted Nutmeg |
| Style | Industrial |
| Collection | Sawyer T4570 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4570-03
Category: End tables
Tags: Brown, End Tables, Magnussen Home, Toasted Nutmeg, Smoked Iron
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sawyer T4570-43 Rectangular Cocktail Table
Sawyer T4570-73 Rectangular Sofa Table
Michael Alan Showroom
Sandy 20″ Drum Accent Table
| Dimensions | 20 × 20 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Pinebrook T1755-35 Round Accent Table
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-04 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Brennon End Table
Michael Alan Showroom
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Brynn Accent Table
Michael Alan Showroom
Jackson End Table
Taos End Table
Michael Alan Showroom
Pinebrook T1755-03 Rectangular End Table
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.