Sawyer T4570-43 Rectangular Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 47.75″W x 30″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.28cm W x 76.2cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/ flat edge |
| Construction & Features | wooden block stretcher |
| Construction & Features | metal legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 87.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 47.75 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smoked Iron, Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Sawyer T4570 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4570-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Toasted Nutmeg, Smoked Iron
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sawyer T4570-73 Rectangular Sofa Table
Sawyer T4570-03 Rectangular End Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Mezquite Wooden Cocktail Table
Amner Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Zurich Coffee Table
Balam Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Stowe Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.