Millwork Brown Rectangular Coffee Table
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork rectangular coffee table. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this table makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive wood top and lower shelf exude character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Carton Volume | 10.689 |
| Carton Weight | 84.000 lb |
| Product Weight | 84 lb |
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 47 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Amner Coffee Table
Mercer Cocktail Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Atlas Coffee Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Brooklyn Cocktail Table
Santa Fe Coffee Table
Carson Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.