Pinnacle Coffee
Elevate your living space to new heights of chic with Jofran’s Pinnacle Collection. The collection boasts minimalist silhouettes that provide a sophisticated backdrop for the distressed wood tops and metal frame legs, finished in stunning platinum. The open shelves offer a perfect platform for showcasing your prized possessions. With its unique design, the Pinnacle Collection from Jofran is the perfect choice for upgrading your home decor to a stylish and elegant level.
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 48 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Industrial |
| Collection | Pinnacle |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amner Coffee Table
Carson Coffee Table
Atlas Coffee Table
Brooklyn Cocktail Table
Allan Round Coffee Table
Zurich Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.