Rondo 2pc Nesting Coffee Tables
We proudly present the Global Archive Collection, a testament to the mastery of artistry and skill. We have scoured the world to assemble a curated selection of freshly styled accent pieces, each meticulously crafted by our team of expert artisans using only the finest natural materials such as seashell, leather, hardwood, and brass. The result is a collection of stunning pieces that exude sophistication, refinement, and a little bit of fun.
Features
| Leather | Yes |
|---|
| Weight | 69.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Rondo Black |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Rondo |
| Features | Leather |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rondo 2pc Nesting Coffee Tables
| Weight | 69.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Black: 2330-3026BL White |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Rondo |
| Features | Leather |
Rondo 2pc Nesting End Table
| Weight | 30.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 20.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Black: 2330-1815BL White |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Rondo |
| Features | Leather |
Rondo 2pc Nesting End Table
| Weight | 30.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 20.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Rondo Black |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Rondo |
| Features | Leather |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Santa Fe Coffee Table
Stowe Coffee Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Carson Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Darlington Cocktail Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.