Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Cocktail Table
Description
Description
Solid and robust, the Weekender Cocktail Table provides ample surface space for living areas while also adding a more grounded aesthetic with its knotty oak finish.
Product Details
| Casters | Yes |
|---|---|
| Sand Dune finish | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 42 × 42 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
U330818
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Sand Dune, Universal Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bar Cabinet
| Dimensions | 20 × 41 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Utility Cabinet
| Dimensions | 20 × 40 × 78 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Saint Clair Chest
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dining Table
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Console
Weekender Coastal Living Home Collection Mackinaw Round Dining Table
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Sullivan Arm Chair
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender End Table
Weekender Coastal Living Home Collection Seaside Display Cabinet
Allan Round Coffee Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Atlas Coffee Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.