Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed King
Bursting with texture and intrigue, the Chatham Poster Bed makes a freshly refined statement. Built with a split rattan frame and available in two different finishes, this silhouette commands spaces in the sweetest of ways.
Product Details
| Adjustable mattress/box spring slat roll system | Yes |
|---|---|
| Natural Rattan | Yes |
| Plastic glides | Yes |
| Dimensions | 86 × 82 × 90 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
| Dimensions | 18 × 36 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blue Seagrass |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Saint Clair Chest
Weekender Coastal Living Home Collection Watch Hill Floor Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Marco Side Chair
| Dimensions | 24 × 20 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Camden Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Marblehead Dining Table
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Parota Platform Bed
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Avery King Bed
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.