Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square Cocktail Table
Description
Description
The Hermosa Square Cocktail Table is a divine statement piece with a clean white finish and open-air shelving, allowing a variety of serene interiors to be built around it with ease.
Product Details
| Casters | Yes |
|---|---|
| White Sand finish | Yes |
| 1 Shelf | Yes |
| KD Construction | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 38 × 38 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
U330A828
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Universal Furniture, White Sand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Santa Rosa Arm Chair
| Dimensions | 32 × 25 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Camden Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Chest
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Accent Table
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Mezquite Wooden Cocktail Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Balam Cocktail Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Mercer Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Stowe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.