Weekender Coastal Living Home Collection Saint Clair Chest
Perfectly symmetrical and with a touch of geometric inspiration, the Saint Clair Chest instantly brings a calming essence to any living space. Plus, its three drawers are spacious enough to house precious belongings both big and small.
Product Details
| White Sand finish | Yes |
|---|---|
| 3 Drawers | Yes |
| Heavy duty metal side drawer guides | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Saugatuck Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console
Weekender Coastal Living Home Collection Longboat Counter Chair
| Dimensions | 22 × 22 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Salt |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Camden Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Tribeca Tall Drawer Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Parota Nova 4 Drawer Chest
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Stratum Door Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Monolith Tall Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Cornelia Tall Drawer Chest
Foundations Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.