Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Utility Cabinet
The Weekender Utility Cabinet brings the vibes of a small beach town and fuses it with charming modern detailing. With a knotty oak finish, acrylic pulls and an abundance of interior storage space, this piece is equal parts style and function.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Sand Dune finish | Yes |
|---|---|
| 2 Adjustable shelves behind doors | Yes |
| 4 Tray drawers behind doors | Yes |
| Felt lined jewelry tray inserts in top Left and Right drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| 2 Doors with louvres | Yes |
| Dimensions | 20 × 40 × 78 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console Stool
| Dimensions | 18 × 18 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Key Largo Lounge Chair
| Dimensions | 35 × 34 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fishbone Weave Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Pacific Grove Dresser
| Dimensions | 19 × 54 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts End Table
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dining Table
Weekender Coastal Living Home Collection Mackinaw Round Dining Table
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Mirissa Swivel Chair
Weekender Coastal Living Home Collection Vineyard Haven Console
Weekender Coastal Living Home Collection Seaside Display Cabinet
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Salt |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Credenza
| Dimensions | 19 × 72 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Power |
Eastman Drawer Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Ellis Door Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Solaria Tall Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Foundations Tall Drawer Chest
Skylar Door Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Modulum Door Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.