Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bed King
Description
Description
Embrace a vacation-state-of-mind with the Weekender Panel Bed, built with a clean-lined headboard, a simplistic body and finished in a calming knotty oak hue.
Product Details
| Reversible bed rails | Yes |
|---|---|
| Ships with 5 bed slats | Yes |
| Optional slat roll/center rail available for purchase for use with mattress only | Yes |
| Plastic glides | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 87 × 79 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Mackinaw Round Dining Table
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console Stool
| Dimensions | 18 × 18 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Madeira Accent Table
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Salt |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
| Dimensions | 18 × 36 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blue Seagrass |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Utility Cabinet
| Dimensions | 20 × 40 × 78 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.