Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console Stool
Description
Description
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Split Rattan | Yes |
|---|---|
| Fabric: Nomad Snow | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 18 × 18 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
U330803-S
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Cream, Fabric, Natural Rattan, Universal Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Chest
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Utility Cabinet
| Dimensions | 20 × 40 × 78 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Morada Side Chair
| Dimensions | 24 × 21 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Sea Salt |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Sandbar Console
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Jupiter Bar Cart
| Dimensions | 20 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Swivel |
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Montego Arm Chair
| Dimensions | 27 × 24 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Water Hyacinth |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Queen
Nidra Accent Table
Arlyn Etagere
Sundance Bed Bench
Silhouette Etagere
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Argento Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Argento |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Jackson Pedestals
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.