Weekender Coastal Living Home Collection Seaside Display Cabinet
An idyllic statement piece, the Seaside Display Cabinet marries form to function with a tall body housing a mixture of drawers and open-air shelving. For an inviting finishing touch, two glass doors encase the furnishing for a fully elevated look.
Product Details
| Drawer insert in Sand Dune finish | Yes |
|---|---|
| 2 Glass framed doors | Yes |
| 2 Adjustable shelves behind doors | Yes |
| 6 Tray drawers behind doors | Yes |
| Soft close undermount drawer guides | Yes |
| Felt lined silverware tray in top Left and Right tray drawer | Yes |
| White Sand finish | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| LED strip light behind front frame | Yes |
| Dimensions | 18 × 50 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Montego Arm Chair
| Dimensions | 27 × 24 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Water Hyacinth |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square End Table
Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Key Largo Lounge Chair
| Dimensions | 35 × 34 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fishbone Weave Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Saugatuck Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Vineyard Haven Console
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Credenza
| Dimensions | 19 × 72 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Power |
Weekender Coastal Living Home Collection Murro Bay Bench
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Escape Dining 78″ Bar With Stone Top
Ventana Bar Cart
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Boho, Coastal |
| Collection | Ventana |
| Features | Storage |
Novus Lodge 2 Drawer Bar
Perrine Wood Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Lansing Tall Bar Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 79 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Petal Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Petal |
| Features | Storage |
Magnolia Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 47 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Contemporary |
| Collection | Magnolia |
| Features | Storage |
Martina Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Martina |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.