Weekender Coastal Living Home Collection Hermosa Square End Table
Description
Description
Like a cool coastal breeze, the Hermosa Square End Table instantly adds a sense of relaxation with its soft white body carved with subtle wooden detailing.
Product Details
| White Sand finish | Yes |
|---|---|
| Plastic glides | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 21 × 21 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Weekender Coastal Living Home Collection Lakeway Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Counter Chair
| Dimensions | 25 × 23 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Salt |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Twin
Weekender Coastal Living Home Collection Surf City Bed Headboard Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Santa Rosa Arm Chair
| Dimensions | 32 × 25 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Fabric |
Weekender Coastal Living Home Collection Saugatuck Nightstand
Weekender Coastal Living Home Collection Watercolor Dining Table
| Dimensions | 46 × 46 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection Captiva Credenza
| Dimensions | 18 × 85 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Power |
Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
| Dimensions | 18 × 36 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blue Seagrass |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
| Features | Storage |
Weekender Coastal Living Home Collection St Kitts Cocktail Table
Taos End Table
Michael Alan Showroom
Sandy 20″ Drum Accent Table
| Dimensions | 20 × 20 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Brynn Accent Table
Michael Alan Showroom
Jackson End Table
Michael Alan Showroom
Mango Black Wood Side Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Sahara End Table
Occasional Tables
Amner Side Table
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Escape Round End Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.