Rosalie Woven Square Cocktail
Description
Description
Product Details
| Constructed with select hardwoods and Pine veneers | Yes |
|---|---|
| Natural woven grass wrapped tops in reverse diamond match pattern | Yes |
| Fixed slatted bottom shelf | Yes |
| Round legs | Yes |
| Dimensions | 40.00″W X 40.00″D X 18.00″H |
| Weight | 59.52 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 59.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Hemlock |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
30703
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Hemlock, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rosalie Side Chair 2in
Rosalie Queen Panel Bed
5/0 Panel Footboard
3/3 Panel Headboard
3/3 Panel Footboard
Rosalie Queen Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 63.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
Rosalie Dresser Mirror
Rosalie Round Mirror
4/6 Panel Footboard
Rosalie Full Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 57.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Full |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
Rosalie King Panel Bed
Rosalie 1-Drawer Nightstand-Blue
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 20 × 26 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Power |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Amner Coffee Table
Zurich Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Allan Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.