Basuto Console Table
Description
Description
Evoking a modern lodge style, this clean lined console showcases a natural oak veneer top finished in a light gray, paired with a curved hand forged iron base in aged steel with natural burnishing.
Additional information
Additional information
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 62 × 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Basuto |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Gavin Console
Richmond Console Table
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Compass Console Table
Tess Console Table
Michael Alan Showroom
Darsa Console Table
Michael Alan Showroom
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Acosta Console Table
Adrian Console Table
Oslo Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.