Bosley T5693-75 Demilune Console
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 60″W x 17″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 152.4cm W x 43.18cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | 1 adj. wood shelf |
| Construction & Features | 3 bottom drawers |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 128.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 60 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Porpoise |
| Style | Transitional |
| Collection | Bosley Lt. Brown T5693 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bosley T5693-05 Round End Table
Bosley T5693-35 Round Accent Table
Bosley T5693-35T Wood Round Accent Table Top SU
Bosley T5693-45 Round Cocktail Table
Bosley T5693-35B Wood Round Accent Table Base SU
Bosley T5693-45B Wood Round Cocktail Table Base SU
Bosley T5693-45T Wood Round Cocktail Table Top SU
Raiden Console Table
Richmond Console Table
Equinox Console Table
Tess Console Table
Harmony Console Table
Adrian Console Table
Perrine White Console Table
Highland Park Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Linea Console Table
Michael Alan Showroom
4 Door Console IFD5721CNS
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.