Camerlin Console Table, 2 Cartons
Crafted from reclaimed oak, this console table seamlessly blends sustainability with rustic elegance. The sleek tabletop presents a minimalist surface that beautifully contrasts with the uniquely rounded base, adding a sense of balance and grounding to the overall design. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 80 × 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Camerlin |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Latola Solid Wood Console
Linea Console Table
Catalina Console Table
Richmond Console Table
Highland Park Console Table
Tess Console Table
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Darsa Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.